safe-money

Od 13 marca br. Algorytm SISI® wskazuje na zaangażowanie w bezpieczny rynek pieniężny. Dzięki temu kapitał Klientów Szkoły Inwestowania jest chroniony przed spadkami, które w ostatnim czasie mają miejsce na rynkach finansowych.

Poniższy wykres porównuje przebieg inwestycji z SISI® UFK Index z krzywą Warszawskiego Indeksu Giełdowego (WIG) oraz MSCI WORLD, który jest odzwierciedleniem największych gospodarek światowych.

Wyniki-Algorytmu-SISI-2015

Czynniki potwierdzające ochronę kapitału

Obecne zawirowania spowodowane są głównie problemami płynnościowymi Grecji. W najczarniejszym scenariuszu Grecja opuści strefę euro, co niewątpliwie będzie miało wpływ na rynki finansowe.

Nie jest to jedyne zagrożenie towarzyszące inwestorom na parkietach giełd. Dostrzegamy również spore ryzyko jeżeli chodzi o rodzimą giełdę. W ostatnim czasie pojawiło się wiele czynników powodujących odpływ kapitału zagranicznego z Polski. Mowa tu głównie o pomocy dla tzw. frankowiczów, gdzie koszt przewalutowania zostanie przerzucony na banki oraz plany co do wprowadzenia podatków dla banków oraz marketów wielkopowierzchniowych.

Dodatkowo rozpoczyna się sezon wyników spółek w gospodarce amerykańskiej. Wiele wskazuje, że wyniki będą zdecydowanie poniżej prognoz oraz przewidywań analityków. Pierwszy taki przykład mieliśmy w środę kiedy to spółka Alcoa jednego z największych producentów aluminium na świecie przedstawiła wyniki za drugi kwartał 2015 roku zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zysk na jedną akcję wyniósł 0,19$, przychody zaś wyniosły 5,9 mld $. Wyniki te były zdecydowanie poniżej oczekiwań oraz danych poprzednich, które wynosiły adekwatnie 0,28$ i 5,82 mld $.

Poza powyższymi czynnikami makroekonomicznymi pozostanie w rynku bezpiecznym potwierdzają wskaźniki techniczne będące elementami algorytmu SISI®.

Z dużym prawdopodobieństwem, po przeczekaniu aktualnych zawirowań giełdowych w funduszach bezpiecznych, powrócimy na rynek akcyjny, zwiększając przy tym potencjał zysków w kolejnym okresie. O wszelkich zmianach zostaną Państwo poinformowani przez Dział Serwisu Szkoły Inwestowania (serwis@szkolainwestowania.pl)

Dział Analiz i Inwestycji Kapitałowych Szkoły Inwestowania Sp. z o.o.

Bezpłatne konsultacje

Jeśli zaciekawił Cię temat inwestycji z Algorytmem SISI® i chcesz dowiedzieć się jak skutecznie pomnażać swój kapitał, zamów bezpłatne konsultacje w Szkole Inwestowania!

Otrzymasz możliwość rozmowy z naszym Ekspertem.

OTRZYMAJ BEZPŁATNĄ PORADĘ »

Dodaj komentarz