Ostatnie dni na rynkach finansowych mijają pod znakiem ogromnej nerwowości i odpływu kapitału. Dzieje się tak za sprawą pojedynczego wydarzenia. Ben Bernanke – prezes FED, założył możliwość ograniczenia skali dodruku pieniędzy w USA. Pomimo, że informacja nie była jasną deklaracją takiego działania, wywołała spadki na rynkach na całym świecie.

Ben-Bernanke

Inwestorzy natychmiast zaczęli wysprzedawać akcje oraz obligacje. Pokazuje to silny wpływ polityki pieniężnej na dzisiejsze rynki. WIG 20 jest obecnie na najniższym poziomie, patrząc na ostatnie 10 miesięcy, a obligacje spadły poniżej wartości sprzed siedmiu miesięcy.

Na europejskich parkietach, od wypowiedzi przewodniczącego rezerwy federalnej, zanotowaliśmy spadki na poziomie 5%. O ile to tylko zapowiedź zacieśnienia polityki pieniężnej, a sama wizja uspokojenia ekspansywnej polityki monetarnej w USA jest odległa, to inwestorzy zareagowali z niepokojem.

Twarde dane uspokajają…

Pomimo słabej kondycji rynków finansowych na całym świecie, wydaje się, że akcje na naszym rodzimym parkiecie są historycznie niedowartościowane. Dowodem tego jest np. cena akcji w stosunku do wartości księgowej spółek, która waha się w okolicach 1. Taka sytuacja zdarza się w okolicach dołka koniunkturalnego.

Stwarza to okazję do sporych wzrostów po zakończeniu obecnej korekty. Wzrostów, na które rynek każe nam czekać już od 2010 roku. W tej sytuacji można się doszukiwać podobieństw do okresu podwójnego dna z lat 2000 do 2003.

Autor: Robert Wcisło

Dodaj komentarz
 

Informacje

Dokumenty

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty Saturn TFI (PSF)

Inne Dokumenty Saturn TFI

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty Saturn TFI (EPEF)

Inne Dokumenty Saturn TFI

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty Implus

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty Asy Obligacji

Inne Dokumenty Open Life

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty

 


   

  CLOSE

   

  Informacje

  Dokumenty

   


    

   CLOSE

    

   Informacje

   Dokumenty

     

    CLOSE

     

    Informacje

    Dokumenty

      

     CLOSE

      

     Informacje

     Dokumenty

      Anthony Robbins

     Millions and Dragons

     Success & Change

      

     Procedura Sprzedazy Szkoleń Mateusza Grzesiaka

      

     CLOSE

      

     Informacje

     Dokumenty

      


       

      CLOSE
      Pobierz materiały dla - Arkley II

       

      Informacje

      Dokumenty

       

      Emisja Obligacji Serii C została zakończona 30 kwietnia 2015.
      Ogłoszenie kolejnej emisji już wkrótce!

       

      CLOSE

      Myślisz o inwestycji?

      Skontaktuj się z nami!

      x

      Zadzwoń, wyślij SMS o treści "INWESTYCJA"
      pod numer 786 843 743,

      Skontaktujemy się z Tobą w 24 h.