FIZ-y uratowane!

Rząd kieruje kontrowersyjny projekt opodatkowania FIZ do poprawy!


Dzięki zdecydowanej reakcji środowiska, przede wszystkim w obronie inwestorów indywidualnych, którzy nabywają certyfikaty inwestycyjne funduszy inwestycyjnych zamkniętych, opodatkowanie FIZ ma się ograniczyć jedynie do konstrukcji wykorzystywanych do unikania opodatkowania.

Nie znamy jeszcze ostatecznego kształtu poprawek, jednak wydaje się, że wszystkie fundusze skierowane do inwestorów detalicznych, które zajmują się działalnością stricte inwestycyjną, jak fundusze aktywów publicznych (inwestujące w akcje, obligacje, instrumenty pochodne), fundusze aktywów niepublicznych (np. inwestujące w projekty z rynku nieruchomości, czy wierzytelności B2B), czy fundusze sekurytyzacyjne, nie będą opodatkowanie CIT.

Jest to zgodne z naszymi oczekiwaniami oraz potwierdza nasze przypuszczenia w zakresie intencji ustawodawcy. Pierwotny projekt nowej ustawy prawdopodobnie ujrzał światło dzienne zbyt szybko, bez konsultacji z ekspertami. Dobrze, że ostatecznie i strona rządowa i rynek są gotowi do rozmów i wypracowania kompromisu.

Artykuł na ten temat można przeczytać również na jednym z branżowych portali internetowych:

http://www.pb.pl/4645283,88759,poslowie-poprawia-wlasne-bledy

Łukasz Dybek
Investment Portfolio Manager
Makler Papierów Wartościowych (nr 3110)

Dodaj komentarz

NAJBLIŻSZE SZKOLENIA OTWARTE

KONSULTACJE Z DORADCĄ

CERTYFIKATY / POZWOLENIA

http://szkolainwestowania.pl/wp-content/uploads/2014/08/komisja-nadzoru-finansowego.jpg
http://szkolainwestowania.pl/wp-content/uploads/2016/03/AFI_SI-2.jpg
 
CLOSE

 

Informacje

Dokumenty

 

CLOSE
CLOSE
CLOSE
CLOSE
CLOSE
CLOSE
CLOSE
CLOSE

 

Informacje

Dokumenty

 

CLOSE

 

Informacje

Dokumenty

 


   

  CLOSE

   

  Informacje

  Dokumenty

   


    

   CLOSE
   CLOSE
   CLOSE
   CLOSE

    

   Informacje

   Dokumenty

    


     

    CLOSE
    Pobierz materiały dla - Arkley II

     

    Informacje

    Dokumenty

     

    Emisja Obligacji Serii C została zakończona 30 kwietnia 2015.
    Ogłoszenie kolejnej emisji już wkrótce!

     

    CLOSE