Władimir Putin postanowił najechać na Ukrainę, skutecznie płosząc inwestorów z rynków akcji na całym świecie. Według jakiego scenariusza potoczy się ta historia?

Sytuacja na Ukrainie pozostaje napięta i na razie chyba nikt nie wie, jak się potoczy. Wygląda na to, że Putin stara się utrzymać rosyjską strefę wpływów po obaleniu na Ukrainie rządów prorosyjskiego prezydenta Janukowycza. Okoliczności dla takiej polityki rosyjskiego prezydenta są poniekąd sprzyjające, ponieważ w samej Ukrainie głosy są podzielone, a „proeuropejski” odsetek społeczeństwa pozostaje mniej więcej taki sam jak „prorosyjski”. W chwili obecnej Putin prawdopodobnie testuje, jak daleko może się posunąć nie narażając się na poważną reakcję społeczności międzynarodowej

CZYTAJ CAŁY KOMENTARZ (pdf) »
Autorem komentarza jest EQUES Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA

Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać aktualną sytuację na rynkach do zarabiania?

Umów bezpłatne konsultacje

Pokażemy Ci możliwości dopasowane do Twoich potrzeb, celów i zasobów!

Dodaj komentarz