Ben Bernanke

W ostatni weekend Ben Bernanke, szef Rezerwy Federalnej USA (FED) wygłosił przemówienie na uniwersytecie Princeton. Podczas przemówienia amerykański ekonomista udzielił studentom garści rad życiowych. Uważamy, że mogą być wartościowe nie tylko dla studentów. Oto one:

1. Życie jest nieprzewidywalne. Jeśli mając 22 lata myślisz, że wiesz, gdzie będziesz za 10 lat, to się mylisz.
  2. Skup się na byciu lepszym człowiekiem. Jeśli nie czujesz się dobrze w swojej skórze, to nawet największe osiągnięcia nie przyniosą ci satysfakcji.
  3. Najbardziej utalentowani ludzie muszą przyjmować największą odpowiedzialność.
  4. Liczy się ciężka praca. Zwykli ludzie, którzy pracują uczciwie, są często nie tylko bardziej godni szacunku od tych, którym się powiodło, ale i lepsi z nich kompani na piwo.
  5. Większość polityków stara się robić dobrą robotę. Jeśli masz predyspozycje, to warto spróbować.
  6. Ekonomia potrafi pokazać prowadzącym politykę gospodarczą, gdzie w przeszłości popełniali błędy, jednak prawie nic nie mówi o przyszłości.
  7. Pieniądze to nie wszystko. Jeśli należysz do szczęśliwej mniejszości, która potrafi wybrać, to pamiętaj, że są tylko środkiem do celu.
  8. Nie bój się porażki. Jeśli po zejściu z boiska okazuje się, ze nie pobrudziłeś stroju, to przeszedłeś obok meczu.
  9. Mądrze wybieraj partnera: „Piękno zewnętrzne to sposób, w jaki ewolucja nauczyła nas rozpoznawać, że druga osoba nie ma zbyt dużo pasożytów jelitowych. Poza nim są jednak inne ważne sprawy.
  10. Od czasu do czasu przedzwoń do mamy i taty. Pamiętajcie, kto opłacił wasze czesne.

Źródło tłumaczenia: www.pb.pl